DM 2001 i orienteringsløb

Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Klassisk D19-20 Julie   Larsen
Guld 3 Klassisk H21 Carsten   Jørgensen
Guld 3 Klassisk H35 Jan   Eg
Guld 3 Klassisk H50 Keld   Johnsen
Guld 3 Kort D21 Tenna   Nørgaard
Guld 3 Kort D40 Bente   Madsen Johnsen
Guld 3 Kort H21 Carsten   Jørgensen
Guld 3 Kort H50 Keld   Johnsen
Guld 3 Nat H35 Jan   Eg
Guld 3 Stafet H35 Henrik   Albahn, Tim Falck Weber, Jan Eg
Sølv 2 Klassisk D40 Bente   Madsen Johnsen
Sølv 2 Klassisk H45 Leif   E. Larsen
Sølv 2 Klassisk H60 Egon   Neregaard
Sølv 2 Klassisk H75 “Røde”   Poul Erik Birk Jakobsen
Sølv 2 Lang H45 Leif   E. Lasen
Sølv 2 Lang H75 “Røde”   Poul Erik Birk Jakobsen
Sølv 2 Nat D17-20 Julie   Larsen
Sølv 2 Nat H35 Tim   Falck Weber
Sølv 2 Nat H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Sølv 2 Stafet H21 Jesper   D. Jensen, Rune Olsen, Thomas Jensen, Carsten Jørgensen
Sølv 2 Stafet H60 Mogens   Henriksen, Kurt Valery, Egon Neregaard
Bronze 1 Klassisk H13-14 Casper   Wraa
Bronze 1 Klassisk H40 Henrik   Albahn
Bronze 1 Klassisk H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Bronze 1 Lang H50 Keld   Johnsen
Bronze 1 Nat D21 Tenna   Nørgaard
Bronze 1 Nat D55 Aase   Neregaard
Bronze 1 Nat H45 Leif   E. Larsen
Bronze 1 Stafet D21 Ditte   Olesen, Nina Hoffmann, Tenna Nørgaard
Ialt 59

Medaljefordelingen placerede klubben som nr. 1 i o-klubbernes medaljestatistik for 2001.

DM 2001 i orienteringsbiathlon

Guld Åben stafet   herrer Thomas Jensen
Sølv Klassisk   damer Nina   Hoffmann
Bronze Stafet   damer Nina   Hoffmann, Ditte Olesen

DM 2001 i langrend på ski

Guld Mellem D11 Sascha Lohse   Hansen
Guld Lang D11 Sascha   Lohse Hansen
Guld Kort D11 Sascha   Lohse Hansen
Sølv Kort H45 Leif   E. Larsen
Bronze Mellem H45 Leif   E. Larsen

SM 2001 i orienteringsløb

Disciplin Klasse Navn
Guld Kort D19-20 Julie   Larsen
Guld Kort D21 Tenna   Nørgaard
Guld Kort H35 Tim Falck Weber
Guld Kort H45 Leif   E. Larsen
Guld Kort H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Guld Nat D21 Tenna   Nørgaard
Guld Nat D35 Lena   Wraa
Guld Nat H21 Thomas   Jensen
Guld Nat H35 Jan   Eg
Guld Nat H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Guld Stafet H35 Henrik   Albahn, Tim Falck Weber, Jan Eg
Guld Stafet H50 Gunnar   Grue-Sørensen, Klaus Olsen, Keld Johnsen
Sølv Kort D21 Nina   Hoffmann
Sølv Nat D17-20 Julie   Larsen
Sølv Stafet H21 Thomas   Jensen,Carsten Jørgensen, Rune Olsen, Johan Fegar
Bronze Klassisk H21 Thomas   Jensen
Bronze Kort D-12 Anne   Mette Stendevad
Bronze Nat H-14 Casper   Wraa
Bronze Stafet D21 Ditte   Olesen, Charlotte Jakobsen, Tenna Nørgaard

Sølv og Bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere.

Vindere af klubmesterskaber 2001

Dag Bane 1 8-9 km svær Tim Falck Weber
Dag Bane   2 H 5-7   km svær Keld   Johnsen
Dag Bane   2 D 5-7   km svær Julie   Larsen
Dag Bane   3 4-5   km svær Birgit   Olsen
Dag Bane   4 4-5   km mellemsvær Casper   Wraa
Dag Bane   5 4   km let Anne   Mette Stendevad
Dag Bane   6 3   km begynder Lars   Stendevad
Nat Bane   1 8   km svær Tim   Falck Weber
Nat Bane   2 H 6   km svær Keld   Johnsen
Nat Bane   2 D 6   km svær Tenna   Nørgaard
Nat Bane   3 H 4   km svær Thomas   Hjort Jensen
Nat Bane   3 D 4   km svær Annette   A. Hansen
Nat Bane   4 3,5   km let Gerda   Christiansen