EM 2002 i orienteringsløb

Bronze Stafet H21 Mikkel Lund, René Rokkjær og Carsten   Jørgensen

DM 2002 i orienteringsløb

Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Klassisk D60 Aase   Neregaard
Guld 3 Klassisk H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Guld 3 Kort H50 Leif.E.   Larsen
Guld 3 Lang D60 Aase   Neregaard
Guld 3 Lang H21 Carsten   Jørgensen
Guld 3 Lang H50 Leif   E. Larsen
Guld 3 Nat H35 Tim   Falck Weber
Guld 3 Stafet H21 Thomas   Jensen, Rune Olsen, Carsten Jørgensen
Guld 3 Stafet H35 Henrik   Albahn, Tim Falck Weber, Jan Eg
Guld 3 Stafet H50 Keld   Johnsen, Gunnar Grue-Sørensen, Leif E. Larsen
Sølv 2 Klassisk H50 Keld   Johnsen
Sølv 2 Klassisk H75 “Røde”   Poul Erik Birk Jakobsen
Sølv 2 Lang H50 Keld   Johnsen
Sølv 2 Nat H35 Jan   Eg
Bronze 1 Klassisk D60 Helen   Neregaard
Bronze 1 Klassisk H40 Henrik   Albahn
Bronze 1 Klassisk H55 Klaus   Olsen
Bronze 1 Kort H35 Jan   Eg
Bronze 1 Kort H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Bronze 1 Lang H75 “Røde”   Poul Erik Birk Jakobsen
Bronze 1 Nat H50 Leif   E. Larsen
Bronze 1 Nat H60 Egon   Neregaard
Bronze 1 Stafet H55 Niels   Landsperg, Ole Vexø, Klaus Olsen
Bronze 1 Stafet H60 Kurt   Valery, Dan Haagerup, Egon Neregaard
Ialt 48

Medaljefordelingen placerede klubben som nr. 5 i o-klubbernes medaljestatistik for 2002.

DM 2002 i orienteringsbiathlon

Guld Stafet herrer Thomas Jensen
Guld Hold   herrer Thomas   Jensen
Bronze Klassisk   herrer Thomas   Jensen

DM 2002 i langrend på ski

Sølv Kort H10 Kristoffer   Kabat

DM 2002 i atletik

Guld Halvmarathon Senior Carsten   Jørgensen
Guld Halvmarathon   hold Senior Carsten   Jørgensen
Guld Halvmarathon M30 Carsten   Jørgensen
Guld Halvmarathon   hold M30 Carsten   Jørgensen
Guld Cross   hold M30 Jesper   David Jensen, Thomas Hjort Jensen
Sølv Cross M30 Jesper   David Jensen
Sølv Lang   cross hold D40 Bente   Madsen Johnsen
Sølv Kort   cross hold D40 Bente   Madsen Johnsen
Bronze Kort   cross D40 Bente   Madsen Johnsen
Bronze Halvmarathon   hold D40 Bente   Madsen Johnsen

DM 2002 i duathlon og triathlon

Guld Duathlon D40 Bente Madsen   Johnsen
Guld Duathlon   hold D40 Bente   Madsen Johnsen
Sølv Triathlon D40 Bente   Madsen Johnsen

SM 2002 i orienteringsløb

Guld Nat D35 Lena Wraa
Guld Nat H35 Tim   Falck Weber
Guld Nat H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Guld Nat H55 Klaus   Olsen
Guld Nat H60 Kurt   Valery
Guld Stafet H21 Rune   Olsen, Thomas Jensen, Jesper D. Jensen, Carsten Jørgensen
Guld Stafet H50 Keld   Johnsen, Gunnar Grue-Sørensen, Leif E. Larsen
Guld Stafet H60 Kurt   Valery, Dan Haagerup, Egon Neregaard
Sølv Nat D21 Tenna   Nørgaard
Sølv Stafet D21 Julie   Larsen, Charlotte Jakobsen, Tenna Nørgaard
Bronze Klassisk H21 Rune   Olsen
Bronze Nat H16 Casper   Wraa
Bronze Stafet D/H12 Anders   Wraa, Sascha Lohse Hansen, Lars Stendevad

Sølv og bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere. Klubben arrangerede selv SM-klassisk.

Vindere af klubmesterskaber 2002

Dag Bane 1 8-9 km svær Tim Falck Weber
Dag Bane   2 H 5-7   km svær Gunnar   Grue-Sørensen
Dag Bane   2 D 5-7   km svær Lena   Wraa
Dag Bane   3 H 4-5   km svær Dolfi   Rotovnik
Dag Bane   3 D 4-5   km svær Annette   A. Hansen
Dag Bane   4 4-5   km mellemsvær Sascha   Lohse Hansen
Dag Bane   5 4   km let Andres   Wraa
Nat Bane   1 8   km svær Jakob   Landsperg
Nat Bane   2 H 6   km svær Casper   Wraa
Nat Bane   2 D 6   km svær Tenna   Nørgaard
Nat Bane   3 4   km svær Aase   Neregaard
Nat Bane   4 3,5   km let Gerda   Christiansen