EM 2003 i orienteringsbiathlon

Guld Sprint Thomas Jensen
Bronze Stafet Thomas   Jensen

DM 2003 i orienteringsløb

Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Klassisk H65 Egon   Neregaard
Guld 3 Kort H50 Leif   E. Larsen
Guld 3 Lang H50 Leif   E. Larsen
Guld 3 Lang H65 Egon   Neregaard
Guld 3 Nat H21 Thomas   Jensen
Guld 3 Nat H35 Jan   Eg
Sølv 2 Klassisk H35 Jan   Eg
Sølv 2 Klassisk H50 Gunar   Grue-Sørensen
Sølv 2 Kort H-16 Casper   Wraa
Sølv 2 Kort H35 Tim   Falck Weber
Sølv 2 Kort H50 Gunnar Grue-Sørensen
Sølv 2 Lang H50 Keld   Johnsen
Sølv 2 Nat H-16 Casper   Wraa
Sølv 2 Nat H50 Leif   E. Larsen
Sølv 2 Nat H65 Kurt   Valery
Sølv 2 Stafet H35 Henrik   Albahn, Tim Falck Weber, Jan Eg
Bronze 1 Klassisk H75 Poul   Erik Birk Jakobsen
Bronze 1 Lang D60 Aase   Neregaard
Bronze 1 Nat D40 Lena   Wraa
Bronze 1 Nat H35 Tim   Falck Weber
Bronze 1 Nat H40 Henrik   Albahn
Ialt 43

Medaljefordelingen placerede klubben som nr. 6 i o-klubbernes medaljestatistik for 2003.

DM 2003 i duathlon

Guld Duathlon D40 Bente Madsen   Johnsen
Guld Duathlon   hold D40 Bente   Madsen Johnsen

DM 2003 i atletik

Sølv 5.000 m kapgang M20 Klaus David   Jensen
Bronze 10.000   m kapgang M20 Klaus   David Jensen

DM 2003 i langrend på ski

Guld Stafet D11 Louise Petersen
Sølv Kort D11 Louise   Petersen
Sølv Kort H10 Kristoffer Kabat
Sølv Lang D11 Louise   Petersen
Sølv Lang H10 Kristoffer   Kabat

SM 2003 i orienteringsløb

Disciplin Klasse Navn
Guld Klassisk H-16 Casper   Wraa
Guld Klassisk H21 Thomas   Jensen
Guld Klassisk H35 Tim   Falck Weber
Guld Klassisk H50 Leif   E. Larsen
Guld Klassisk H65 Egon   Neregaard
Guld Kort D40 Lena   Wraa
Guld Kort D50 Inger Kirkegaard
Guld Kort H35 Tim   Falck Weber
Guld Kort H50 Leif   E. Larsen
Guld Nat D35 Lena   Wraa
Guld Nat H35 Tim   Falck Weber
Guld Nat H50 Leif   E. Larsen
Guld Nat H65 Egon   Neregaard

THOK arrangerede selv SM-stafet.

Vindere af Sjællands Cup 2003 i orienteringsløb

Klasse Navn
D50 Gerda   Christiansen
H-10 Jonas   Falck Weber
H21 Michael   Madsen
H35 Tim   Falck Weber
H50 Gunnar   Grue-Sørensen

SM 2003 i atletik

Guld 10.000 m løb på   bane H50 Leif E. Larsen

Vindere af klubmesterskaber 2003

Dag Bane 1 8-9 km svær Tim Falck Weber
Dag Bane   2 H 5-7   km svær Gunnar   Grue-Sørensen
Dag Bane   2 D 5-7   km svær Tenna   Nørgaard
Dag Bane   3 H 4-5   km svær Dolfi   Rotovnik
Dag Bane   3 D 4-5   km svær Inger   Kirkegaard
Dag Bane   4 4-5   km mellemsvær Stefan   Nielsen
Dag Bane   5 4   km let Nicolai   V. Sørensen
Dag Bane   6 3   km begynder Jonas   Falck Weber
Nat Bane   1 8   km svær Leif   E. Larsen
Nat Bane   2 H 6   km svær Ole   Jensen
Nat Bane   2 D 6   km svær Lena   Wraa
Nat Bane   3 4   km svær Aase   Neregaard
Nat Bane   4 3,5   km let Sascha   Lohse Hansen