EM 2004 i orienteringsløb

Bronze Stafet H21 Carsten Jørgensen

DM 2004 i orienteringsløb

Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Nat D60 Aase   Neregaard
Guld 3 Nat H55 Klaus   Olsen
Guld 3 Nat H65 Egon   Neregaard
Guld 3 Sprint H21 Carsten   Jørgensen
Guld 3 Stafet H50 Keld   Johnsen, Gunnar Grue-Sørensen, Leif E. Larsen
Guld 3 Stafet H65 Mogens   Henriksen, Kurt Valery, Egon Neregaard
Sølv 2 Klassisk D60 Aase   Neregaard
Sølv 2 Klassisk H65 Egon   Neregaard
Sølv 2 Kort D60 Aase   Neregaard
Sølv 2 Lang H65 Egon   Neregaard
Sølv 2 Nat D60 Helen   Neregaard
Sølv 2 Nat H55 Flemming   D. Andersen
Bronze 1 Klassisk H21 Carsten   Jørgensen
Bronze 1 Klassisk H50 Leif   E. Larsen
Bronze 1 Kort H35 Henrik   Markvardsen
Bronze 1 Kort H50 Leif   E. Larsen
Bronze 1 Kort H65 Egon   Neregaard
Bronze 1 Lang H50 Leif   E. Larsen
Bronze 1 Nat H35 Henrik   Markvardsen
Bronze 1 Nat H65 Kurt   Valery
Bronze 1 Nat H75 Poul   Erik Birk Jakobsen
Ialt 39

Medaljefordelingen placerede klubben som nr. 6 i o-klubbernes medaljestatistik for 2004.

DM 2004 i MTBO

Guld D21 Amparo Gil-Brotons
Guld D35 Bente   Madsen Johnsen
Sølv H21 Rune   Olsen
Sølv D50 Birgit   Olsen

DM 2004 i orienteringsbiathlon

Sølv Stafet Thomas Jensen
Bronze (ÅBENT   DM) Stafet Thomas   Jensen

DM 2004 i langrend på ski

Guld Kort D65 Helen Neregaard
Sølv Stafet H65 Mogens   Henriksen, Kurt Valery
Bronze Kort D-10 Mikkeline   Kabat
Bronze Kort H65 Poul   Hansen
Bronze Stafet D/H-10 Mikkeline   Kabat, Kristoffer Kabat

DM 2004 i triathlon

Sølv Sprint D40 Bente Madsen   Johnsen

DM 2004 i atletik

Guld 10.000 m   landevej hold M30 Carsten   Jørgensen
Guld Halvmarathon   hold D45 Bente   Madsen Johnsen
Guld Kort   cross hold D45 Bente   Madsen Johnsen
Guld Lang   cross D45 Bente   Madsen Johnsen
Guld Lang   cross hold D45 Bente   Madsen Johnsen
Sølv Kort   cross D45 Bente   Madsen Johnsen

SM 2004 i orienteringsløb

Disciplin Klasse Navn
Guld Klassisk D65 Helen   Neregaard
Guld Klassisk H50 Gunnar   Grue-Sørensen
Guld Klassisk H65 Egon Neregaard
Guld Nat H35 Tim Falck Weber
Guld Nat H50 Leif E. Larsen
Guld Nat H55 Klaus Olsen
Guld Nat H65 Egon Neregaard
Guld Stafet H21 Rune   Olsen, Jesper David Jensen, Carsten Jørgensen
Guld Stafet H50 Keld   Johnsen, Gunnar Grue-Sørensen, Leif E. Larsen
Guld Stafet H65 Mogens   Henriksen, Kurt Valery, Egon Neregaard
Sølv Klassisk D-10 Simone   Wraa
Sølv Klassisk H-10 Jonas   Falck Weber
Bronze Nat D-16 Sascha   Lohse Hansen

SM sølv or bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere.

Vindere af Sjællands Cup 2004 i orienteringsløb

Klasse Navn
D50 Gerda   Christiansen
H-10 Jonas   Falck Weber
H21 Jesper   D. Jensen
H35 Tim   Falck Weber
H50 Gunnar   Grue-Sørensen
H65 Egon   Neregaard

SM 2004 i atletik

Guld 10.000 m løb på   bane D45 Bente Madsen   Johnsen

Vindere af klubmesterskaber 2004

Dag Bane 1 8-9 km svær Johan Fegar
Dag Bane   2 H 5-7   km svær Keld Johnsen
Dag Bane   2 D 5-7   km svær Jenni   Adams
Dag Bane   3 H 4-5   km svær Dolfi   Rotovnik
Dag Bane   3 D 4-5   km svær Gerda   Christiansen
Dag Bane   4 4-5   km mellemsvær Stefan   Nielsen
Dag Bane   5 4   km let Nicolai V. Sørensen
Dag Bane   6 3   km begynder Jakob   Nielsen
Nat Bane   1 8   km svær Thomas   Jensen
Nat Bane   2 H 6   km svær Gunnar Grue-Sørensen
Nat Bane   2 D 6   km svær Lena   Wraa
Nat Bane   3 4   km svær Annette   A. Hansen
Nat Bane   4 4-5   km mellemsvær Carsten   Holm
Nat Bane   5 3,5   km let Jonas   Falck Weber