EM 2007 i MTBO

  Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint D40- Bente Madsen Johnsen 

Nordiske militære mesterskaber i biathlon-orientering 2007

  Disciplin Navn
Guld Stafet Christian Peter Maclassen, Thomas Jensen, Anders Bøstrup
Guld Sprint Thomas Jensen

DM 2007 i orienteringsløb

(Følg med i årets medaljestatistik)

  Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Klubhold Alle Alle
Guld 3 Lang H21- Jamie Stevenson
Guld 3 Lang H55- Leif E. Larsen
Guld 3 Lang H80- Poul Erik Birk Jakobsen “Røde”
Guld 3 Mellem D-12 Simone Wraa
Guld 3 Mellem H40- Henrik Markvardsen
Guld 3 Mellem H80- Poul Erik Birk Jakobsen “Røde” 
Guld 3 Nat D-12 Amanda Falck Weber
Guld 3 Nat D65 Aase Neregaard
Guld 3 Nat H40 Tim Falck Weber
Guld 3 Nat H55 Leif E. Larsen
Guld 3 Nat H65 Egon Neregaard
Guld 3 Sprint H21 Thomas Jensen
Guld 3 Sprint H55 Leif E. Larsen
Guld 3 Sprint H60 Klaus Olsen
Guld 3 Stafet H21- Michael Sørensen, Rune Olsen, Jamie Stevenson
Guld 3 Stafet H40- Rolf Valery, Tim Falck Weber, Henrik Markvardsen
Guld 3 Stafet H55- Keld Johnsen, Gunnar Grue-Sørensen, Leif E. Larsen
Guld 3 Stafet H65- Egon Neregaard, Dan Haagerup, Kurt Valery
Guld 3 Ultralang H40- Henrik Markvardsen
Guld 3 Ultralang H55- Leif E. Larsen
Sølv 2 Lang H-14 Nikolaj William Agervold
Sølv 2 Lang H35- Carsten Jørgensen
Sølv 2 Lang H40- Henrik Markvardsen
Sølv 2 Lang H60- Klaus Olsen
Sølv 2 Lang H65- Egon Neregaard
Sølv 2 Mellem D-12 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Mellem H21- Rune Olsen
Sølv 2 Mellem H60- Klaus Olsen
Sølv 2 Nat D-12 Simone Wraa
Sølv 2 Nat D65 Helen Neregaard
Sølv 2 Sprint H40 Tim Falck Weber
Sølv 2 Stafet D/H-12 Mathias Wraa, Amanda Falck Weber, Simone Wraa
Sølv 2 Stafet D/H-14 Nikolaj W. Agervold, Klara Scherfig Weber, Jonas Falck Weber
Sølv 2 Ultralang D65- Aase Neregaard
Sølv 2 Ultralang H40- Tim Falck Weber
Sølv 2 Ultralang H65- Egon Neregaard
Bronze 1 Lang D-10 Katrine Mathiesen
Bronze 1 Lang H-10 Asger Skytte Kirkegaard
Bronze 1 Lang H40- Tim Falck Weber
Bronze 1 Mellem H-12 Mathias Wraa
Bronze 1 Mellem H-14 Jonas Falck Weber
Bronze 1 Mellem H40- Tim Falck Weber
Bronze 1 Nat D55 Gerda Christiansen
Bronze 1 Nat H-12 Mathias Wraa
Bronze 1 Nat H55 Gunnar Grue-Sørensen
Bronze 1 Ultralang H80- Poul Erik Birk Jakobsen “Røde”
  105      

DM 2007 i MTBO

  Disciplin Klasse Navn
Guld Lang D60- Aase Neregaard
Guld Lang H60- Klaus Olsen
Bronze Lang D40- Gerda Christiansen

SM 2007 i orienteringsløb

  Disciplin Klasse Navn
Guld Stafet D/H-12 Simone Wraa, Amanda Falck Weber, Mathias Wraa
Guld Stafet D/H-14 Nikolaj Agervold, Klara Scherfig Weber, Jonas Falck Weber  
Guld Stafet H21- Johan Fegar, Tim Falck Weber, Jesper D. Jensen 
Guld Lang D-12 Simone Wraa
Guld Lang D-18 Nina Vindegaard Grønberg
Guld Lang D45- Bente Madsen Johnsen
Guld Lang D65- Aase Neregaard
Guld Lang H21- Jesper D. Jensen
Guld Lang H55- Leif E. Larsen
Guld Lang H70- Mogens Henriksen
Guld Nat D-12 Simone Wraa
Guld Nat D45- Lena Wraa
Guld Nat D65- Aase Neregaard
Guld Nat H-12 Mathias Wraa
Guld Nat H21- Michael Sørensen
Guld Nat H40- Tim Falck Weber
Guld Nat H45- Leif E. Larsen
Guld Nat H55- Gunnar Grue-Sørensen
Sølv Lang D21- Gerda Christiansen
Sølv Lang H-14 Jonas Falck Weber
Sølv Nat D-12 Amanda Falck Weber
Sølv Nat H-12 Emil Øbro
Sølv Nat H-16 Nicolaj V. Sørensen
Bronze Lang H-12 Mathias Wraa

 SM sølv og bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere. THOK arrangerede selv SM stafet.

Vindere af Sjællands Cup 2007 i orienteringsløb

Klasse Navn
D-12 Simone Wraa
D55- Gerda Christiansen
D65- Aase Neregaard
H-14 Jonas Falck Weber
H55- Gunnar Grue-Sørensen
H65- Egon Neregaard

Vindere af klubmesterskaber 2007

Dag Bane 1 8-9 km svær Casper Wraa
Dag Bane 2 D 5-7 km svær Tenna Nørgaard Landsperg
Dag Bane 2 H 5-7 km svær Gunnar Grue-Sørensen
Dag Bane 3 D 4-5 km svær Gerda Christiansen
Dag Bane 3 H 4-5 km svær “Røde” Poul Erik Birk Jakobsen
Dag Bane 4 4-5 km mellemsvær Jonas Falck Weber
Dag Bane 5 4 km let Mathias Wraa
Dag Bane 6 2 km begynder (u skygge) Axel Scherfig Weber
MTB-O Bane 1 20 km Henrik Møller
MTB-O Bane 2 12 km Keld Johnsen
MTB-O Bane 3 7 km Aase Neregaard
Nat Bane 1 8 km svær Casper Wraa
Nat Bane 2 D 6 km svær Lena Wraa
Nat Bane 2 H 6 km svær Ole Jensen
Nat Bane 3 D 4 km svær Aase Neregaard
Nat Bane 3 H 4 km svær Dan Haagerup
Nat Bane 4 4-5 km mellemsvær Jonas Falck Weber
Nat Bane 5 3,5 km let Emil Øbro

Divisionsturneringen 2007

THOK vandt 1. division i østkredsen med 10p foran FIF Hillerød (8p), OK Øst (5p) og Farum OK (1p). Klubben vandt DM for klubhold foran Silkeborg OK og FIF Hillerød.

Midgaardsormen 2007

Guld Tjalfe Simone Wraa, Jonas Falck Weber, Amanda Falck Weber
Sølv Tjalfe Asger Skytte Kirkegaard, Mathias Wraa, Anton Scherfig Weber
Bronze Thor Tim Falck Weber, Henrik Markvardsen, Rune Olsen, Michael Sørensen, Rolf Valery, Rasmus Nielsen, Jakob Jensen, Jesper D. Jensen