Veteran-VM 2011 i orienteringsløb (WMOC)

  Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint H60- Keld Johnsen
Guld Lang H60- Keld Johnsen
Bronze Sprint H40- Thomas Jensen

EM 2011 for ungdom -16 år (EYOC)

  Disciplin Klasse Navn
Sølv Lang D-16 Amanda Falck Weber

Veteran-EM 2011 i orienteringsløb (EMG)

  Disciplin Klasse Navn
Sølv Sprint M60 Gunnar Grue-Sørensen
Sølv Lang M60 Gunnar Grue-Sørensen

DM 2011 i orienteringsløb

(Følg med i årets medaljestatistik)

  Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Lang D-14 Nikoline Tillingsøe
Guld 3 Lang D35- Tenna Nørgaard Landsperg
Guld 3 Lang H45- Henrik Markvardsen
Guld 3 Lang H60- Keld Johnsen
Guld 3 Lang H85- Poul Erik Birk Jakobsen (Røde)
Guld 3 Mellem D-14 Nikoline Tillingsøe
Guld 3 Mellem D35- Tenna Nørgaard Landsperg
Guld 3 Mellem D50- Bente Madsen Johnsen
Guld 3 Mellem H45- Henrik Markvardsen
Guld 3 Mellem H60- Gunnar Grue-Sørensen
Guld 3 Mellem H85- Poul Erik Birk Jakobsen (Røde)
Guld 3 Nat D-14 Nikoline Tillingsøe
Guld 3 Nat D-16 Amanda Falck Weber
Guld 3 Nat D35- Tenna Nørgaard Landsberg
Guld 3 Nat D45- Lena Wraa
Guld 3 Nat H45- Henrik Markvardsen
Guld 3 Nat H50- Henrik Albahn
Guld 3 Nat H70- Egon Neregaard
Guld 3 Sprint D-16 Nikoline Tillingsøe
Guld 3 Sprint H21- RunO Olsen
Guld 3 Sprint H45- Henrik Markvardsen
Guld 3 Sprint H60- Keld Johnsen
Guld 3 Sprint H70- Egon Neregaard
Guld 3 Sprint H85- Poul Erik Birk Jakobsen (Røde)
Guld 3 Stafet D13-16 Nikoline Tillingsøe, Iben Valery, Amanda Falck Weber
Guld 3 Stafet H45- Rolf Valery, Tim Falck Weber, Henrik Markvardsen
Guld 3 Ultralang D-14 Nikoline Tillingsøe
Guld 3 Ultralang D50- Bente Madsen Johnsen
Guld 3 Ultralang H45- Henrik Markvardsen
Guld 3 Ultralang H60- Keld Johnsen
Sølv 2 Lang D-16 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Mellem D-16 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Mellem H55- Leif E. Larsen
Sølv 2 Nat D-12 Astrid Skytte Kirkegaard
Sølv 2 Nat D-70 Helen Neregaard
Sølv 2 Nat H-14 Asger Skytte Kirkegaard
Sølv 2 Nat H-55 Leif E. Larsen
Sølv 2 Sprint D-16 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Stafet H13-16 Emil Øbro, Asger Skytte Kirkegaard, Bertram Kopp Stannum
Sølv 2 Stafet H60- Klaus Olsen, Niels Landsberg, Keld Johnsen
Sølv 2 Ultralang D-16 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Ultralang D65- Aase Neregaard
Sølv 2 Ultralang H45- Tim Falck Weber
Sølv 2 Ultralang H55- Leif E. Larsen
Bronze 1 Lang H45- Tim Falck Weber
Bronze 1 Mellem H-14 Asger Skytte Kirkegaard
Bronze 1 Mellem H45- Tim Falck Weber
Bronze 1 Mellem H50- Henrik Nielsen
Bronze 1 Nat 45- Marianne Kirkegaard
Bronze 1 Nat D-16 Simone Wraa
Bronze 1 Nat D65- Aase Neregaard
Bronze 1 Nat H45- Rolf Valery
Bronze 1 Sprint D-12 Ida Øbro
Bronze 1 Sprint H45- Rolf Valery
Sølv 1 Sprint H50- Henrik Albahn
Bronze 1 Stafet D/H-43 Sebastian Laust Olsen, Carl Emil Schøier Kovsted, Frida Kopp Stannum
Bronze 1 Stafet H55- Ole D. Jensen, Peter Wraa, Leif E. Larsen 
Bronze 1 Ultralang D-12 Ida Øbro
Bronze 1 Ultralang D70- Helen Neregaard
Bronze 1 Ultralang H21- Thomas Jensen
  135      

I medaljestatistikken blev THOK nr. 1 foran OK Pan (107 point) og Silkeborg OK (78 point).

 DM 2011 i MTBO

  Disciplin Klasse Navn
Guld Lang D50- Bente Madsen Johnsen
Guld Lang H70- Egon Neregaard
Guld Stafet H60- Klaus Olsen, Keld Johnsen
Bronze Stafet D50- Birgit Olsen, Bente Madsen Johnsen
Bronze Lang D60- Birgit Olsen
Bronze Lang H60- Klaus Olsen
Bronze Lang H70- Dolfi Rotovnik
Bronze Stafet H60- Gunnar Grue-Sørensen, Ole Vexø

SM 2011 i orienteringsløb

  Disciplin Klasse Navn
Guld Nat D-12 Astrid Skytte Kirkegaard
Guld Nat D-16 Amanda Falck Weber
Guld Nat H45- Tim Falck Weber
Guld Nat H55- Leif E. Larsen
Guld Stafet DH-43 Sebastian Laust Olsen, Lasse Falck Weber, Mathias Wraa
Guld Stafet D13-16 Simone Wraa, Frida Kopp Stannum, Amanda Falck Weber
Guld Stafet H35- Henrik Albahn, Preben Jørgensen, Henrik Møller 
Guld Stafet H55- Ole D Jensen, Peter Wraa, Leif E. Larsen
Guld Lang D-14 Nikoline Tillingsøe
Guld Lang D-16 Amanda Falck Weber
Guld Lang H21- Thomas Jensen
Guld Lang H45- Tim Falck Weber
Sølv Nat D-16 Simone Wraa
Sølv Nat H-14 Asger Skytte Kirkegaard
Sølv Nat H-20 Jonas Falck Weber
Sølv Stafet DH-43 Vinoth Wamberg, Anna Cecilie Olsen, Mahalakshmi Liv Wamberg
Sølv Stafet H21- Jesper David Jensen, Jonas Falck Weber, Thomas Jensen
Sølv Lang D-12 Ida Øbro
Sølv Lang D-16 Iben Valery
Sølv Lang H-12 Lasse Falck Weber
Sølv Lang H-16 Emil Øbro
Sølv Lang H-18 Jonas Falck Weber
Bronze Nat D-16 Iben Valery
Bronze Nat H-12 Lasse Falck Weber
Bronze Nat H-16 Bertram Kopp Stannum
Bronze Lang H-10 Hans Andersen
Bronze Lang H-16 Bertram Kopp Stannum

Klubmesterskaber 2011

Dag Bane 1 8-9 km svær Jonas Falck Weber
Dag Bane 2 H 5-7 km svær Henrik Nielsen
Dag Bane 2 D 5-7 km svær Amanda Falck Weber
Dag Bane 3 H 4-5 km svær Asger Skytte Kirkegaard
Dag Bane 3 D 4-5 km svær Mahalakshmi Wamberg
Dag Bane 4 D 4-5 km mellemsvær Frida Kopp Stannum
Dag Bane 4 H 4-5 km mellemsvær Sebastian Olsen
Dag Bane 5 4 km let Jakob Kovsted
Dag Bane 6 2 km begynder Hans Andersen
MTB-O Bane 1 H 18 km Leif E. Larsen
MTB-O Bane 2 H 12 km Keld Johnsen
MTB-O Bane 3 D 6 km Gerda Christiansen
MTB-O Bane 3 H 6 km Asger Skytte Kirkegaard
Nat Bane 1 9 km svær Rune Olsen
Nat Bane 2 H 6 km svær Anders Wraa
Nat Bane 2 D 6 km svær Amanda Falck Weber
Nat Bane 3 H 4 km svær Ole Vexø
Nat Bane 3 D 4 km svær Gerda Christiansen
Nat Bane 4 4-5 km mellemsvær Lasse Falck Weber
Nat Bane 5 3,5 km let Ida Øbro

Divisionsturneringen 2011

THOK vandt 1. division i Østkredsen med 10p foran FIF Hillerød (8p), Søllerød (4p) og OK Roskilde (2p). THOK blev nr. 4 ved DM for klubhold.