VM 2021 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin Klasse Navn
Sølv Sprint H elite Jonas Falck Weber
Sølv Klassisk D elite Nina Najbjerg
Bronze Klassisk H elite Jonas Falck Weber

Veteran-VM 2021 i orientering (WMOC)

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint H50 Thomas Greve Jensen
Guld Lang H70 Keld Johnsen

Veteran-VM 2021 i MTBO (WMMTBOC)

Medalje Disciplin Klasse Navn
Bronze Massestart H70 Klaus Olsen

DM 2021 i orientering

Medalje point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Ultralang H45 Jesper David Jensen
Guld 3 Ultralang H55 Henrik Markvardsen
Guld 3 Sprint H50 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Mellem H45 Jesper David Jensen
Guld 3 Mellem H55 Henrik Markvardsen
Guld 3 Stafet D21 Agnes Nørgård Kracht – Iben Valery – Line Cederberg
Guld 3 Stafet D40 Erin Nielsen – Tenna Nørgaard Landsperg – Bente Madsen
Guld 3 Lang D21 Line Cederberg
Guld 3 Lang H50 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Lang H55 Henrik Markvardsen
Guld 3 Lang H70 Keld Johnsen
Guld 3 Nat D45 Tenna Nørgaard landsperg
Guld 3 Nat H45 Jesper David Jensen
Guld 3 Nat H55 Henrik Markvardsen
Guld 3 Nat H65 Leif E. Larsen
Sølv 2 Ultralang D21 Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Ultralang D40 Erin Nielsen
Sølv 2 Ultralang H45 Rasmus Nielsen
Sølv 2 Ultralang H50 Thomas Greve Jensen
Sølv 2 Ultralang H55 Tim Falck Weber
Sølv 2 Sprint D40 Erin Nielsen
Sølv 2 Sprint H65 Leif E. Larsen
Sølv 2 Sprint H70 Keld Johnsen
Sølv 2 Sprintstafet D/H60 Keld Johnsen – Leif E. Larsen – Bente Madsen
Sølv 2 Mellem D21 Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Lang D45 Tenna Nørgaard Landsperg
Sølv 2 Lang H55 Tim Falck Weber
Sølv 2 Nat D21 Iben Valery
Sølv 2 Nat H21 Emil Øbro
Bronze 1 Ultralang D60 Bente Madsen
Bronze 1 Ultralang H65 Leif E. larsen
Bronze 1 Mellem H21 Emil Øbro
Bronze 1 Stafet H70 Klaus Olsen – Niels Landsperg – Keld Johnsen
Bronze 1 Lang D40 Erin Nielsen
Bronze 1 Lang D60 Bente Madsen
Bronze 1 Nat D21 Elin Carlsson
Bronze 1 Nat D55 Lena Wraa
Ialt 81

THOK vandt i alt 15 guld-, 14 sølv- og 8 bronzemedaljer. Dermed blev THOK nr. 4 i medaljestatistikken med 81p, efter Silkeborg OK (141p), OK Pan Århus (126p) og Allerød OK (85p).

DM 2021 i MTBO

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint H70 Klaus Olsen
Guld Mellem D60 Bente Madsen
Guld Mellem H70 Keld Johnsen
Guld Lang D/H80 Dolfi Rotovnik
Sølv Sprint D60 Bente Madsen
Sølv Mellem D/H80 Dolfi Rotovnik
Sølv Lang H70 Keld Johnsen

DM 2021 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint H elite Jonas Falck Weber
Guld Klassisk H elite Jonas Falck Weber
Guld Stafet H elite Jonas Falck Weber – Lasse Falck Weber
Sølv Sprint H elite Thomas Greve Jensen
Sølv Klassisk H elite Lasse Falck Weber
Bronze Sprint H elite Lasse Falck Weber

SM 2021 i orientering

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint D21 Iben Valery
Guld Sprint D60 Bente Madsen
Guld Sprint H55 Tim Falck Weber
Guld Sprint H70 Keld Johnsen
Guld Stafet H21 Tobias Olloz – Xenia Bregensøe – Andreas Duc Jørgensen
Guld Stafet H45 Rasmus Nielsen – Peter Steen Landsperg – Jesper David Jensen
Guld Stafet H65 Klaus Olsen – Ole D. Jensen – Leif E. Larsen
Guld Lang D55 Lena Wraa
Guld Lang H18 Tobias Olloz
Guld Lang H21 Jesper David Jensen
Guld Lang H45 Rasmus Nielsen
Guld Lang H65 Leif E. Larsen
Sølv Sprint D21 Mathilde Nørgård Kracht
Sølv Lang H10 Victor Nielsen
Bronze Sprint H18 Tobias Olloz
Bronze Stafet D/H-43 Lucia Holck – Victor Nielsen – William Nielsen

SM-sølv og -bronze uddeles kun i elite- og ungdomsklasserne. Pga. Covid-19 blev der ikke afholdt SM Nat.

Klubmestre 2021

Disciplin Klasse Bane Navn
Dag Bane 1H Lang svær Lasse Falck Weber
Dag Bane 1D Lang svær Xenia Bregensøe
Dag Bane 2H Mellemlang svær Tim Falck Weber
Dag Bane 2D Mellemlang svær Elin Nørgård Kracht
Dag Bane 3H Kort svær Keld Johnsen
Dag Bane 3D Kort svær Iben Maag
Dag Bane 4H Mellemsvær
Dag Bane 4D Mellemsvær Lisa Kjer Andersen
Dag Bane 5U Let
Dag Bane 5V Let
Dag Bane 6 Begynder Olivia Zoffmann
Nat Bane 1H Lang svær Tim Falck Weber
Nat Bane 1D Lang svær
Nat Bane 2H Mellemlang svær Jakob Landsperg
Nat Bane 2D Mellemlang svær Tenna Nørgaard Landsperg
Nat Bane 3H Kort svær Peter Wraa
Nat Bane 3D Kort svær Iben Maag
Nat Bane 4 Mellemsvær
Nat Bane 5 Let Lisa Kjer Andersen
Nat Bane 6 Begynder Eigil Poul Gerstrøm

Divisionsturneringen 2021

THOK blev nr. tre i 1. division i Østkredsen med 4p, efter Søllerød OK (12p) og FIF Hillerød (8p) og foran Allerød OK (0p).

THOK blev nr. 3 i op/nedrykningsmatchen for 1. – 2. division efter Farum OK og Allerød OK og rykker derfor ned i 2. division øst i 2022.