Veteran-VM 2015 i orienteringsløb (WMOC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Guld  Sprint  H65-  Keld Johnsen
Bronze  Lang  D40-  Tenna Nørgaard Landsperg

Veteran-VM 2015 i MTBO (WMMTBOC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Sølv  Sprint  H65-  Keld Johnsen
Bronze  Lang  H65-  Keld Johnsen

U16-EM 2015 i orienteringsløb (EYOC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Sølv  Stafet  D-16  Agnes Nørgård Kracht-Ida Øbro

DM 2015 i orienteringsløb

Medalje Point Disciplin  Klasse  Navn
Guld  3  Nat  D-16  Ida Øbro
Guld  3  Nat  H45-  Henrik Markvardsen
Guld  3  Nat  H60-  Leif E. Larsen
Guld  3  Sprint  H-20  Emil Øbro
Guld  3  Sprint  H40-  Jesper David Jensen
Guld  3  Sprint  H50-  Rolf Valery
Guld  3  Sprint  H60-  Leif E. Larsen
Guld  3  Sprint  H65-  Keld Johnsen
Guld  3  Mellem  D-16  Agnes Nørgård Kracht
Guld  3  Mellem  H-20  Björn Cederberg
Guld  3  Mellem  H40-  Thomas Jensen
Guld  3  Mellem  H45-  Henrik Markvardsen
Guld  3  Mellem  H65-  Keld Johnsen
Guld  3  Stafet  D/H-43  Jakob Schøier Kovsted-Xenia Bregensøe-Lasse Falck Weber
Guld  3  Stafet  D-20  Sidse Tillingsøe-Iben Valery-Mathilde Nørgård Kracht
Guld  3  Stafet  H60-  Keld Johnsen-Ole D. Jensen-Leif E. Larsen
Guld  3  Lang  D-16  Agnes Nørgård Kracht
Guld  3  Lang  D40-  Tenna Nørgaard Landsperg
Guld  3  Lang  H45-  Henrik Markvardsen
Guld  3  Ultralang  D-20  Amanda Falck Weber
Guld  3  Ultralang  D55-  Bente Madsen
Guld  3  Ultralang  H40-  Thomas Jensen
Guld  3  Ultralang  H45-  Henrik Markvardsen
Guld  3  Ultralang  H50-  Tim Falck Weber
Guld  3  Ultralang  H60-  Leif E. Larsen
Guld  3  Ultralang  H65-  Keld Johnsen
Sølv  2  Nat  D-12  Xenia Bregensøe
Sølv  2  Nat  D-14  Celina Bregensøe
Sølv  2  Nat  D-16  Agnes Nørgård Kracht
Sølv  2  Nat  D-20  Iben Valery
Sølv  2  Nat  H-16  Lasse Falck Weber
Sølv  2  Nat  H-20  Emil Øbro
Sølv  2  Nat  H40-  Thomas Jensen
Sølv  2  Nat  H55-  Henrik Nielsen
Sølv  2  Sprint  D-16  Ida Øbro
Sølv  2  Mellem  D50-  Lena Wraa
Sølv  2  Stafet  H-20  Carl Emil Schøier Kovsted-Bertram Kopp Stannum-Emil Øbro
Sølv  2  Stafet  H50-  Henrik Albahn-Rolf Valery-Tim Falck Weber
Sølv  2  Stafet  H75-  Kurt Valery-Egon Neregaard
Sølv  2  Lang  D-12  Xenia Bregensøe
Sølv  2  Lang  H-18  Carl Emil Schøier Kovsted
Sølv  2  Lang  H50-  Tim Falck Weber
Sølv  2  Lang  H60-  Leif E. Larsen
Sølv  2  Ultralang  D-16  Ida Øbro
Sølv  2  Ultralang  H75-  Egon Neregaard
Sølv  2  Hold
Bronze  1  Nat  D70-  Aase Neregaard
Bronze  1  Nat  H50-  Tim Falck Weber
Bronze  1  Sprint  D55-  Bente Madsen
Bronze  1  Mellem  D-20  Mathilde Nørgaard Kracht
Bronze  1  Mellem  D55-  Bente Madsen
Bronze  1  Mellem  H85-  Røde
Bronze  1  Stafet  H45-  Jakob Albahn-Ole Hansen-Henrik Markvardsen
Bronze  1  Lang  D-16  Ida Øbro
Bronze  1  Lang  H-20  Emil Øbro
Bronze  1  Lang  H40-  Jesper David Jensen
Bronze  1  Ultralang  D-14  Celina Bregensøe
Bronze  1  Ultralang  D-20  Iben Valery
Bronze  1  Ultralang  H-20  Carl Emil Schøier Kovsted
Bronze  1  Ultralang  H40-  Jesper David Jensen
Ialt  132

THOK vandt i alt 26 guld-, 20 sølv- og 14 bronzemedaljer. Dermed vandt THOK medaljestatistikken med 132p foran FIF Hillerød (128p), OK Pan Århus (101p) og Silkeborg OK (66p).

DM 2015 i MTBO

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Guld  Lang  D70-  Aase Neregaard
Bronze  Lang  D60-  Birgit Olsen
Bronze  Lang  H70-  Egon Neregaard
Guld  Stafet  H40-  Rasmus Nielsen-Jesper David Jensen
Bronze  Stafet  H60-  Klaus Olsen-Leif E. Larsen

DM 2015 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Sølv  Sprint  H21-  Thomas Jensen
Sølv  Lang  H21-  Thomas Jensen

SM 2015 i orienteringsløb

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Guld  Nat  D-20  Mathilde Nørgård Lracht
Guld  Nat  H21-  Thomas Jensen
Guld  Nat  H60-  Leif E. Larsen
Guld  Lang  D-14  Celina Bregensøe
Guld  Lang  D-20  Iben Valery
Guld  Lang  D50-  Susanne Gjedsig Thomsen
Guld  Lang  D55-  Bente Madsen
Guld  Lang  H40-  Jesper David Jensen
Guld  Lang  H50-  Rolf Valery
Guld  Lang  H60-  Leif E. Larsen
Guld  Lang  H65-  Keld Johnsen
Sølv  Nat  D-12  Xenia Bregensøe
Sølv  Nat  D-14  Celina Bregensøe
Bronze  Nat  D-20  Iben Valery
Bronze  Nat  H-12  Tobias Olloz
Bronze  Lang  D-16  Ida Øbro
Bronze  Lang  H-12  Tobias Olloz
Bronze  Lang  H21-  Thomas Jensen

Der blev ikke afholdt SM-stafet i 2015. SM-sølv og -bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere.
THOK arrangerede selv SM-nat.

Klubmestre 2015

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Dag  Bane 1H  Lang svær  Jonas Falck Weber
Dag  Bane 1D  Lang svær  Mathilde Nørgård Kracht
Dag  Bane 2H  Mellemlang svær  Lasse Falck Weber
Dag  Bane 2D  Mellemlang svær  Agnes Nørgård Kracht
Dag  Bane 3H  Kort svær  Egon Neregaard
Dag  Bane 3D  Kort svær  Inger Kirkegaard
Dag  Bane 4H  Mellemsvær  –
Dag  Bane 4D  Mellemsvær  Celina Bregensøe
Dag  Bane 5U  Let  Xenia Bregensøe
Dag  Bane 5V  Let  Christina H. Sørensen
Dag  Bane 6  Begynder  Loui Christiansen
Nat  Bane 1H  Lang svær  Emil Øbro
Nat  Bane 1D  Lang svær  Iben Valery
Nat  Bane 2H  Mellemlang svær  Lasse Falck Weber
Nat  Bane 2D  Mellemlang svær  –
Nat  Bane 3H  Kort svær  Svend Mortensen
Nat  Bane 3D  Kort svær  Celina Bregensøe
Nat  Bane 4  Mellemsvær  Oscar David Jensen
Nat  Bane 5  Let  Tobias Olloz
Nat  Bane 6  Begynder  –
MTBO  Bane 1  Lang  –
MTBO  Bane 2  Mellemlang  Poul Henning Poulsen
MTBO  Bane 3  Kort  Ole Vexø

Divisionsturneringen 2015

THOK blev nr. 2 i 1. division i Østkredsen med 8p, efter FIF Hillerød (12p) og foran Søllerød OK (4p) og Allerød OK (0p).

THOK vandt sølv ved DM for klubhold, efter FIF Hillerød (guld) og foran OK Pan Århus (bronze).