VM 2018 i orienteringsløb (WOC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
bronze  Sprintstafet  D-Elite Amanda Falck Weber

VM 2018 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
bronze  Klassiks H-Elite Thomas Greve Jensen

Veteran-VM 2018 i orienteringsløb (WMOC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Guld  Sprint  H40 Rune Olsen
Guld Sprint H 45 Thomas Greve Jensen
Sølv Sprint H65- Keld Johnsen
Sølv Mellem  D45- Tenna Nørgaard Landsperg
Sølv Mellem H45 Thomas Greve Jensen

Junior-EM 2018 i orienteringsløb (JEC)

Medalje Disciplin  Klasse  Navn
Sølv Mellem D-20 Ida Øbro

DM 2018 i orienteringsløb

Medalje Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Ultralang D20 Agnes Nørgård Kracht
Guld 3 Ultralang H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Ultralang H65 Leif E. Larsen
Guld 3 Sprint D20 Ida Øbro
Guld 3 Sprint H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Sprint H65 Keld Johnsen
Guld 3 Sprint D/H90 Røde
Guld 3 Sprint-stafet D/H elite Ida Øbro – Rune Olsen – Emil Øbro – Amanda Falck Weber
Guld 3 Sprint-stafet D/H 145 Christina H. Sørensen – Thomas Greve Jensen – Tim Falck Weber – Lena Wraa
Guld 3 Mellem D20 Ida Øbro
Guld 3 Mellem D21 Amanda Falck Weber
Guld 3 Mellem H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Mellem H65 Leif E. Larsen
Guld 3 Mellem D/H90 Røde
Guld 3 Stafet D21 Agnes Nørgård Kracht – Ida Øbro – Amanda Falck Weber
Guld 3 Stafet H45 Preben Jørgensen – Jakob Landsperg – Thomas Greve Jensen
Guld 3 Stafet H50 Rolf Valery – Tim Falck Weber – Henrik Markvardsen
Guld 3 Lang D20 Ida Øbro
Guld 3 Lang H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Lang H65 Leif E. Larsen
Sølv 2 Ultralang D16 Xenia Bregensøe
Sølv 2 Ultralang D55 Lena Wraa
Sølv 2 Ultralang D65 Inger Kirkegaard
Sølv 2 Ultralang D75 Aase Neregaard
Sølv 2 Ultralang H50 Henrik Markvardsen
Sølv 2 Ultralang H65 Keld Johnsen
Sølv 2 Ultralang D/H90 Røde
Sølv 2 Sprint D20 Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Sprint D21 Amanda Falck Weber
Sølv 2 Sprint D65 Inger Kirkegaard
Sølv 2 Sprint D75 Aase Neregaard
Sølv 2 Mellem H21 Björn Cederberg
Sølv 2 Mellem H50 Henrik Markvardsen
Sølv 2 Stafet H21 Rune Olsen – Emil Øbro – Björn Cederberg
Sølv 2 Lang D20 Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Lang D45 Tenna Nørgaard Landsperg
Sølv 2 Nat D55 Bente Madsen
Sølv 2 Nat D75 Aase Neregaard
Sølv 2 Nat H50 Henrik Markvardsen
Sølv 2 Nat H80 Egon Neregaard
Bronze 1 Ultralang H14 Tobias Olloz
Bronze 1 Ultralang H50 Tim Falck Weber
Bronze 1 Ultralang H80 Kurt Valery
Bronze 1 Sprint D45 Christina H. Sørensen
Bronze 1 Sprint H50 Tim Falck Weber
Bronze 1 Sprint H65 Leif E. Larsen
Bronze 1 Lang D21 Amanda Falck Weber
Bronze 1 Lang D55 Bente Madsen
Bronze 1 Nat H14 Tobias Olloz
Bronze 1 Nat H21 Jonas Falck Weber
Bronze 1 Nat H45 Jesper David Jensen
Bronze 1 Nat H65 Keld Johnsen
Bronze 1 Nat H70 Klaus Olsen
Bronze 1 Hold
Ialt123

THOK vandt i alt 23 guld-, 20 sølv- og 14 bronzemedaljer. Dermed sejrede THOK i medaljestatistikken med 123p, foran OK Pan Århus (103p) og FIF Hillerød (92p)

DM 2018 i MTBO

Medalje Disciplin Klasse Navn
Sølv Lang D50 Bente Madsen
Sølv Lang D/H80 Dolfi Rotovnik
Sølv Mellem D50 Bente Madsen
Sølv Mellem H70 Klaus Olsen
Sølv Mellem D/H80 Dolfi Rotovnik

DM 2018 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Klassisk H elite Thomas Greve Jensen
Guld Hold H elite Thomas Greve Jensen
Sølv Sprint H elite Thomas Greve Jensen
Sølv Stafet H elite Thomas Greve Jensen

SM 2017 i orienteringsløb

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint H21 Thomas Greve Jensen
Guld Stafet D/H43 Tobias Olloz – Albert Nørgaard Landsperg – Xenia Bregensøe
Guld Stafet H35 Jakob Landsperg – Peter Steen Landsperg – Jens Kovsted
Guld Lang D20 Ida Øbro
Guld Lang D65 Inger Kirkegaard
Guld Lang H65 Keld Johnsen
Guld Nat H21 Thomas Greve Jensen
Guld Nat H45 Jesper David Jensen
Guld Nat H50 Tim Falck Weber
Guld Nat H65 Leif E. Larsen
Sølv Sprint H14 Tobias Olloz
Sølv Stafet D12 Lucia Holck – Ida Marie Lyng Landsperg – Milla Harrishøj Nørskov
Sølv Lang D18 Celina Bregensøe
Sølv Nat D16 Xenia Bregensøe
Sølv Nat D21 Mathilde Nørgård Kracht
Sølv Nat H14 Tobias Olloz
Sølv Nat H20 Lasse Falck Weber
Bronze Stafet H20 Jakob Schøier Kovsted – Lasse Falck Weber – Celina Bregensøe
Bronze Lang D16 Xenia Bregensøe
Bronze Lang H14 Tobias Olloz

SM-sølv og -bronze uddeles kun til elite- og ungdomsløbere.

Klubmestre 2018

Medalje Disciplin Klasse Navn
Dag Bane 1H Lang svær Rolf Valery
Dag Bane 1D Lang svær –
Dag Bane 2H Mellemlang svær Peter Steen Landsperg
Dag Bane 2D Mellemlang svær Celina Bregensøe
Dag Bane 3H Kort svær Peter Wraa
Dag Bane 3D Kort svær Christina Lyng Andersen
Dag Bane 4H Mellemsvær Tobias Olloz
Dag Bane 4D Mellemsvær Mette Vejen Eriksen
Dag Bane 5U Let Fiona Bojen
Dag Bane 5V Let –
Dag Bane 6 Begynder Mathias Rosenkjær
Nat Bane 1H Lang svær Lasse Falck Weber
Nat Bane 1D Lang svær –
Nat Bane 2H Mellemlang svær Peter Steen Landsperg
Nat Bane 2D Mellemlang svær Tenna Nørgaard Landsperg
Nat Bane 3H Kort svær Peter Wraa
Nat Bane 3D Kort svær Mette Vejen Eriksen
Nat Bane 4 Mellemsvær Dan Eriksen
Nat Bane 5 Let Asbjørn Vejen Eriksen
Nat Bane 6 Begynder –
MTBO Bane 1 Lang Jesper David Jensen
MTBO Bane 2 Mellemlang Leif E. Larsen
MTBO Bane 3 Kort Birgit Olsen

Divisionsturneringen 2018

THOK blev nr. to i 1. division i Østkredsen med 8p, efter FIF Hillerød (8p) og foran Søllerød OK (8p) og Allerød OK (0p).

THOK vandt bronze ved DM for klubhold efter FIF Hillerød (guld) og OK Pan Århus (sølv).