Veteran-VM 2019 i orientering (WMOC)

Medalje Disciplin Klasse Navn
Sølv Mellem H45 Thomas Greve Jensen
Sølv Lang H45 Thomas Greve Jensen

Veteran-VM 2019 i MTBO (WMMTBOC)

Medalje Disciplin Klasse Navn
Sølv Mellem H80 Dolfi Rotovnik
Bronze Mellem H70 Klaus Olsen

DM 2019 i orientering

Medalje Point Disciplin Klasse Navn
Guld 3 Nat H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Nat H65 Leif E. Larsen
Guld 3 Ultralang H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Ultralang H65 Leif E. Larsen
Guld 3 Sprint D20 Ida Øbro
Guld 3 Sprint H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Sprint H65 Keld Johnsen
Guld 3 Mellem D20 Agnes Nørgård Kracht
Guld 3 Mellem D45 Tenna Nørgaard Landsperg
Guld 3 Mellem H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Stafet H21 Björn Cederberg – Rune Olsen – Emil Øbro
Guld 3 Stafet H45 Jesper David Jensen – Thomas Greve Jensen – Carsten Jørgensen
Guld 3 Stafet H50 Rolf Valery – Henrik Markvardsen – Tim Falck Weber
Guld 3 Lang D20 Agnes Nørgård Kracht
Guld 3 Lang D45 Tenna Nørgaard Landsperg
Guld 3 Lang D75 Aase Neregaard
Guld 3 Lang H45 Thomas Greve Jensen
Guld 3 Lang H65 Leif E. Larsen
Guld 3 Præ-O Elite Andreas Duc Jørgensen
Sølv 2 Nat D20 Agnes Nørgaard Kracht
Sølv 2 Nat H45 Jesper David Jensen
Sølv 2 Nat H50 Tim Falck Weber
Sølv 2 Ultralang H45 Jesper David Jensen
Sølv 2 Ultralang H65 Keld Johnsen
Sølv 2 Sprint D20 Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Sprint H65 Leif E. Larsen
Sølv 2 Sprint-stafet D/H elite Ida Øbro – Lasse Falck Weber – Emil Øbro – Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Sprint-stafet D/H 45 Tim Falck Weber – Christina H. Sørensen – Thomas Greve Jensen
Sølv 2 Mellem H65 Keld Johnsen
Sølv 2 Stafet D21 Mathilde Nørgård Kracht – Tenna Nørgaard landsperg – Agnes Nørgård Kracht
Sølv 2 Stafet D70 Aase Neregaard – Inger Kirkegaard
Sølv 2 Lang H21 Emil Øbro
Sølv 2 Lang H45 Carsten Jørgensen
Sølv 2 Lang H65 Keld Johnsen
Bronze 1 Sprint D60 Bente Madsen
Bronze 1 Sprint H21 Emil Øbro
Bronze 1 Sprint H45 Jesper David Jensen
Bronze 1 Lang H21 Björn Cederberg
Ialt 91
THOK vandt i alt 19 guld-, 15 sølv- og 4 bronzemedaljer. Dermed blev THOK nr. 3 i medaljestatistikken med 91p, efter OK Pan Århus (130p) og Silkeborg OK (113p).

DM 2019 i MTBO

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Sprint D60 Bente Madsen
Guld Mellem D60 Bente Madsen
Guld Mellem D/H80 Dolfi Rotovnik
Sølv Lang D60 Bente Madsen

DM 2019 i orienteringsbiathlon

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Klassisk H elite Thomas Greve Jensen
Guld Stafet H elite Thomas Greve Jensen
Bronze Sprint H elite Thomas Greve Jensen

SM 2019 i orientering

Medalje Disciplin Klasse Navn
Guld Nat D21 Ida Øbro
Guld Nat D45 Tenna Nørgaard Landsperg
Guld Nat H45 Jesper David Jensen
Guld Nat H50 Tim Falck Weber
Guld Stafet D21 Agnes Nørgård Kracht – Ida Øbro – Iben Valery
Guld Lang D14 Lucia Holck
Guld Lang D20 Ida Øbro
Guld Lang D35 Erin Nielsen
Guld Sprin D65 Birgit Olsen
Guld Sprint H60 Keld Johnsen
Guld Sprint H65 Leif E. Larsen
Sølv Nat D16 Xenia Bregensøe
Sølv Nat D21 Agnes Nørgård Kracht
Sølv Stafet H20 Lasse Falck Weber – Xenia Bregensøe – Celina Bregensøe
Sølv Lang D16 Xenia Bregensøe
Sølv Lang D21 Iben Valery
Sølv Sprint H16 Tobias Olloz
Sølv Sprint H21 Jesper David Jensen
Bronze Nat H20 Lasse Falck Weber
Bronze Lang D20 Agnes Nørgård Kracht

SM-sølv og -bronze uddeles kun i elite- og ungdomsklasserne.
THOK arrangerede selv SM-stafet og SM-lang.

Klubmestre 2019

Disciplin Bane Klasse Navn
Dag Bane 1H Lang svær Lasse Falck Weber
Dag Bane 1D Lang svær Xenia Bregense
Dag Bane 2H Mellemlang svær Leif E. Larsen
Dag Bane 2D Mellemlang svær Tenna Nørgaard Landsperg
Dag Bane 3H Kort svær Ole D. Jensen
Dag Bane 3D Kort svær Lena Wraa
Dag Bane 4H Mellemsvær Dan Eriksen
Dag Bane 4D Mellemsvær Fiona Bojen
Dag Bane 5U Let Ida Marie Lyng Landsperg
Dag Bane 5V Let
Dag Bane 6 Begynder
Nat Bane 1H Lang svær Jesper David Jensen
Nat Bane 1D Lang svær Xenia Bregensøe
Nat Bane 2H Mellemlang svær Rolf Valery
Nat Bane 2D Mellemlang svær
Nat Bane 3H Kort svær Poul Henning Poulsen
Nat Bane 3D Kort svær Elin Nørgård Kracht
Nat Bane 4 Mellemsvær Lucia Holck
Nat Bane 5 Let
Nat Bane 6 Begynder
MTBO Bane 1 Lang Jesper David Jensen
MTBO Bane 2 Mellemlang Leif E. Larsen
MTBO Bane 3 Kort Dolfi Rotovnik

Divisionsturneringen 2019

THOK blev nr. tre i 1. division i Østkredsen med 4p, efter FIF Hillerød (10p) og Søllerød OK (10p) og foran Allerød OK (0p).

THOK vandt op/nedrykningsmatchen for 1. – 2. division og fortsætter derfor i 1. division øst i 2020.